På hsb.se använder vi cookies för att din upplevelse av webbplatsen - till exempel lokalt innehåll - ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används och genom att klicka på acceptera kan ditt regionala val sparas till nästa besök.         Om cookies

Vår webbplats hsb.se innehåller cookies. Cookies eller kakor är ett litet fotavtryck du lämnar efter dig när du besökt en sajt. Den består av en liten textfil, som lagras i din dator/webbläsare och används normalt för att förbättra användarupplevelsen för dig som besökare, exempelvis genom kortare nedladdningstider och tillgång till vissa funktioner anpassade efter dina tidigare val.

Så säger lagen
Enligt Lagen om elektronisk kommunikation ska alla som besöker en webbplats med cookies få information om:

  • att webbplatsen innehåller cookies
  • vad cookies används till


Besökaren ska också samtycka till att cookies används.

Cookies på hsb.se
Cookies på hsb.se används för att webbplatsen ska fungera så bra som möjligt för dig som besökare. Cookies gör så att vi kan anpassa webbplatsen efter dina val.

Det finns två kategorier av cookies, beständig (permanent) cookie och tillfällig (session) cookie.

  • Beständig – Sparas i din webbläsare tills du väljer att ta bort den. Används till exempel för inställningar som du fyllt i på hsb.se, i syfte att förbättra din användarupplevelse.
  • Tillfällig  Lagras tillfälligt i datorns minne under tiden du besöker en webbsida. Försvinner när du stänger din webbläsare.


Både beständiga och tillfälliga cookies används för besöksstatistik och i vårt arbete att förbättra webbplatsen.

Att undvika cookies
Du kan ställa in din webbläsare, så att du kan surfa anonymt och inte lämna några spår efter dig. Inställningarna skiljer sig åt beroende på vilken webbläsare du har. I webbläsaren kan du också radera tidigare lagrade cookies. Se din webbläsares hjälpsidor för mer information.

Om du väljer att inte acceptera cookies, finns det vissa delar av hsb.se som du inte kommer att kunna använda.

Läs gärna mer om cookies på Post- och telestyrelsens webbplats.

Stäng
Dela

Kontakta oss

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Orgnr: 556223-3345

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Box 628
551 18 JÖNKÖPING

Besöksadress huvudkontor: Österängsvägen 3, Jönköping

Tel. 077-110 10 30

 

Ledningsgrupp

Jönköping

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Box 628
551 18 JÖNKÖPING

Besöksadress: Österängsvägen 3


Teknisk förvaltning

Vakant, affärsområdeschef 

Fredrik Olsson, inköp

fredrik.f.olsson@hsb.se 010-442 37 10

Daniel Johansson, enhetschef 

daniel.e.johansson@hsb.se 010-442 36 72

Magnus Gustavsson, arbetsledare 

magnus.gustavsson@hsb.se 010- 442 37 33

Jörgen Gustavsson, arbetsledare 

jorgen.gustavsson@hsb.se 010-442 36 85

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Eva Petersson, ekonom

eva.petersson@hsb.se 010-442 37 58

Katarina Bokinge, ekonom

katarina.bokinge@hsb.se 010-442 37 57

Erik Friberg, ekonom

erik.friberg@hsb.se 010-442 37 73

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Stefan Langström, energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se, 010-442 36 70

Daniel Nordgren, drifttekniker fastighetsautomation

daniel.nordgren@hsb.se, 010-442 36 84

Jimmy Götesson, Drifttekniker ventilation

Jimmy.gotesson@hsb.se, 010-442 36 82

Fredrik Swärdh, Energikonsult/Drifttekniker ventilation

fredrik.swardh@hsb.se, 010-442 36 75

Peder Lindström, energikonsult

peder.lindstrom@hsb.se 010-442 36 64

Byggkonsulter

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Håkan Engström

hakan.engstrom@hsb.se, 010-442 36 87

Madeleine Andersson

madeleine.a.andersson@hsb.se, 010-442 37 75

Städservice

Kari Svedevall, affärsområdeschef

kari.svedevall@hsb.se, 010-442 36 60

Marijana Zec Karlsson, arbetsledare 

marijana.zec@hsb.se, 010-442 36 61

Karin Koch, arbetsledare 

marijana.zec@hsb.se, 010-442 36 62

Bygg & Installation, El och VVS

Dennis McCrady, affärsområdeschef

dennis.mccrady@hsb.se 010-442 37 16

Anders Johansson, arbetsledare Bygg

anders.johansson@hsb.se 010-442 37 15

Linus Danling, arbetsledare El

linus.danling@hsb.se, 010-442 37 14

Johannes Fred, arbetsledare VVS

johannes.fred@hsb.se 010-442 37 13

Värnamo

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Växjövägen 26
331 42 VÄRNAMO

Teknisk förvaltning

Vakant, affärsområdeschef 

Anders Friberg, arbetsledare

anders.friberg@hsb.se 010-442 37 56

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Caroline Johansson, ekonom

caroline.johansson@hsb.se 010-442 37 55

Anna Johansson, ekonom

anna.s.johansson@hsb.se 010-4423766

Julia Lauridsen, ekonomiassistent

julia.lauridsen@hsb.se 010-4423735

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Stefan Langström, energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se, 010-442 36 70

Fredrik Swärdh, Energikonsult/Drifttekniker ventilation

fredrik.swardh@hsb.se, 010-442 36 75

Peder Lindström, energikonsult

peder.lindstrom@hsb.se 010-442 36 64

Byggkonsulter

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

 

Gislaved

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Regeringsgatan 4
332 30 GISLAVED

Teknisk förvaltning

Vakant, affärsområdeschef 

Anders Friberg, arbetsledare

anders.friberg@hsb.se 010-442 37 56

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Caroline Johansson, ekonom

caroline.johansson@hsb.se 010-442 37 55

Julia Lauridsen, ekonomiassistent

julia.lauridsen@hsb.se 010-442 37 53

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se 010-442 36 79

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdeschef

mikael.kilen@hsb.se 010-442 36 76

Fredrik Swärdh, energikonsult/drifttekniker ventilation

fredrik.swardh@hsb.se 010-442 36 75

Stefan Langström, Energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se 010-442 36 70

 

 

 

 

 

 

Nässjö

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Storgatan 49 A
571 32 NÄSSJÖ

Teknisk förvaltning

Vakant, affärsområdeschef 

Stefan Folke, arbetsledare

stefan.folke@hsb.se 010-442 37 61

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Åsa Stockman, ekonom

asa.stockman@hsb.se 010-442 37 44

Håkan Wall, ekonom

Hakan.wall@hsb.se 010-442 37 62

Madelene Mattsson, ekonomiassistent

madelene.mattsson@hsb.se 010-442 37 42

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Stefan Langström, energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se, 010-442 36 70

Daniel Nordgren, drifttekniker fastighetsautomation

daniel.nordgren@hsb.se, 010-442 36 84

Fredrik Swärdh, Energikonsult/Drifttekniker ventilation

fredrik.swardh@hsb.se, 010-442 36 75

Peder Lindström, energikonsult

peder.lindstrom@hsb.se 010-442 36 64

Byggkonsulter

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

 

Eksjö

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Storgatan 49 A
571 32 NÄSSJÖ

Teknisk förvaltning

Vakant, affärsområdeschef 

Stefan Folke, arbetsledare

stefan.folke@hsb.se 010-442 37 61

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Åsa Stockman, ekonom

asa.stockman@hsb.se, tel 010-442 37 44

Madelene Mattsson, ekonomiassistent

madelen.mattsson@hsb.se tel 010-442 37 42

Byggledning

Conny Fredriksson, affärsområdeschef 

conny.fredriksson@hsb.se tel 010-44 36 79

Energitjänster

Mikael Kilén, enhetschef

mikael.kilen@hsb.se tel 010-442 36 76

Fredrik Swärdh, energikonsult/drifttekniker ventilation

fredrik.swardh@hsb.se tel 010-442 36 75

Stefan Langström, Energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se tel 010-442 36 70

Peder Lindström, Energikonsult

peder.lindstrom@hsb.se tel 010-442 36 64

Tranås

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Östra Bergsgatan 3B
573 36 TRANÅS

Teknisk förvaltning

Stefan Folke, arbetsledare

stefan.folke@hsb.se 010-442 37 61

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Håkan Wall, ekonom

Hakan.wall@hsb.se 010-442 37 62

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Stefan Langström, energikonsult

stefan.langstrom@hsb.se, 010-442 36 70

Daniel Nordgren, drifttekniker fastighetsautomation

Peder Lindström, energikonsult

peder.lindstrom@hsb.se 010-442 36 64

Byggkonsulter

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

 

Borås

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB 
Box 55050
501 14 BORÅS

Besöksadress: Södra Korsgatan 11

Teknisk förvaltning

Jan Högberg, affärsområdeschef

jan.hogberg@hsb.se 010-442 37 59

Marie Nilsson, enhetschef

marie.nilsson@hsb.se 010-442 37 38

Ken Zaar, arbetsledare

ken.zaar@hsb.se 010-442 37 40

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Siw Gustafsson, ekonom

siw.gustavsson@hsb.se 010-442 37 37

My Högrell, ekonom

my.hogrell@hsb.se 010-442 37 48

Anneli Gabrielsson, ekonom

anneli.gabrielsson@hsb.se 010-442 37 34

Jenny Gillberg, administratör

jenny.gillberg@hsb.se 010-442 36 98

Servicecenter

Margareta Josefsson, serviceledare

margareta.josefsson@hsb.se 010-442 36 96

Elin Lassila, servicehandläggare

elin.lassila@hsb.se 010-442 36 93

Maria Roos, servicehandläggare

maria.roos@hsb.se 010-442 26 94

Chirin Mouschopani, servicehandläggare

chirin.mouschopani@hsb.se 010-442 36 99

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Fredrik Ryndal

fredrik.ryndal@hsb.se 010-442 36 83

Baltzar Balder

baltzar.balder@hsb.se 010-442 36 71

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Dan Axelsson, energikonsult

dan.axelsson@hsb.se 010-442 36 78

Peter Evertsson, elinstallatör för regelefterlevnad/drifttekniker

peter.evertsson@hsb.se 010-442 36 69

Robert Evensson, energikonsult

robert.evensson@hsb.se 010-442 36 95

Bygg/Installation

Niclas Blomdahl, arbetsledare

niclas.blomdahl@hsb.se 010-442 37 17

Städservice

Kari Svedevall, affärsområdeschef

kari.svedevall@hsb.se, 010-442 36 60

Tove Uddén, arbetsledare

tove.udden@hsb.se 010-442 36 63

Vicevärdar

Peter Johansson

peter.johansson@hsb.se 010- 442 37 41

René Oliva

rene.oliva@hsb.se 010-442 37 36

Jari Salmi

jari.salmi@hsb.se 010-442 37 70

Kinna

HSB FstighetsFörvaltning Göta AB
Fredensborgsgatan 1
511 54 KINNA

Teknisk förvaltning

Jan Högberg, affärsområdeschef

jan.hogberg@hsb.se 010-442 37 59

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

My Högrell, ekonom 

my.hogrell@hsb.se 010-442 37 48
 
Anneli Gabrielsson, ekonom

anneli.gabrielsson@hsb.se 010-442 37 34

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Fredrik Ryndal

fredrik.ryndal@hsb.se 010-442 36 83

Energitjänster

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Dan Axelsson 

dan.axelsson@hsb.se 010-442 36 78
 

Halmstad

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Linjegatan 3 A
302 50 HALMSTAD

Teknisk förvaltning

Marie Ohlsson, affärsområdeschef

marie.ohlsson@hsb.se 010-442 37 64

Thomas Österberg, ehetschef 

thomas.osterberg@hsb.se tel 010-442 37 39

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Anna Ottosson, ekonom

anna.ottosson@hsb.se tel 010-442 37 46

Malin Bengtsson, ekonom

malin.bengtsson@hsb.se 010-442 37 52

Carl Carlin Skerfe, ekonom

carl.skerfe@hsb.se 010-442 37 47

Ann-Charlotte Ahlqvist, ekonomiassistent

ann-charlotte.ahlqvist@hsb.se 010-4423750

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Thomas Ekberg

thomas.ekberg@hsb.se 010-442 36 81

Mathias Strid

mathias.strid@hsb.se 010-442 36 73

Energikonsult

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Falkenberg

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Köpmansgatan 3
311 30 FALKENBERG

Teknisk förvaltning

Marie Ohlsson, affärsområdeschef

marie.ohlsson@hsb.se tel 010-442 37 64

Thomas Österberg, enhetschef 

thomas.osterberg@hsb.se tel 010- 442 37 39

Thomas Ekberg, byggledare

thomas.ekberg@hsb.se tel 010-442 36 81

Mathias Strid, byggledare

mathias.strid@hsb.se tel 010-442 36 73

Jonas Svensson, samordnare

jonas.svensson@hsb.se tel 010-442 37 51

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Anna Ottosson, ekonom

anna.ottosson@hsb.se tel 010-442 37 46

Malin Bengtsson, ekonom

malin.bengtsson@hsb.se tel 010-442 37 52 

Ann-Charlotte Ahlqvist, ekonomiassistent

ann-charlotte.ahlqvist@hsb.se tel 010-442 37 50

Energikonsult

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Thomas Ekberg

thomas.ekberg@hsb.se 010-442 36 81

Mathias Strid

mathias.strid@hsb.se 010-442 36 73

 

Varberg

HSB FastighetsFörvaltning Göta AB
Susvindsvägen 8
432 32 VARBERG

Teknisk förvaltning

Marie Ohlsson, affärsområdeschef

marie.ohlsson@hsb.se 010-442 37 64

Thomas Österberg, ehetschef 

thomas.osterberg@hsb.se tel 010-442 37 39

Administrativ förvaltning

Cecilia Petraeus, affärsområdeschef

cecilia.petraeus@hsb.se 010-442 37 74

Anna Ottosson, ekonom

anna.ottosson@hsb.se 010-442 37 46

Byggkonsult

Conny Fredriksson, affärsområdeschef

conny.fredriksson@hsb.se, 010-442 36 79

Thomas Ekberg

thomas.ekberg@hsb.se 010-442 36 81

Mathias Strid

mathias.strid@hsb.se 010-442 36 73

Energikonsult

Mikael Kilén, affärsområdesschef

mikael.kilen@hsb.se, 010-442 36 76